قالب بندی اعداد در اکسل


در این پست به معرفی قالب های مختلف اعداد و نحوه ی تنظیم آنها می پردازیم .

اکسل تعدادی فرمت عددی را ارائه می نماید که اکثر آنها به داده های عددی اعمال می گردد . با این حال ، همچنین می توانیم فرمت تاریخ به داده های تاریخ ، فرمت زمان به داده های زمان ، و فرمت متن به داده های متنی را اعمال نماییم .

برای قالب بندی اعداد مراحل زیر را طی کنید :

 1. ابتدا سلول یا سلول های

  1399-12-09

غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 7


ویندوز یکی از سیستم عامل های محبوب جهانی می باشد که اولین نسخه ویندوز برای اولین بار در سال 1985 میلادی رونمایی و عرضه شد که این روزها میزان استفاده از ویندوز به بالاترین میزان ممکن رسیده است و هر شخصی به هر شیوه ممکن در طول روز از آن برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می کند.

با این حال اگر شما هم از آپدیت اتوماتیک ویندوز خود به صورت گاه و بیگاه خسته شده اید و این کار زمان


1399-12-01
 غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز 7

فعال یا غیرفعال کردن Hibernate


فعال یا غیرفعال کردن Hibernate در ویندوز 7

هایبرنت (Hibernation)، خواب زمستانی یا Suspend to disk ( تعلیق بر روی دیسک ) یکی از انواع حالت‌های خاموش کردن سیستم است که عملکرد آن بسیار شبیه به حالت Sleep می‌باشد . در حالت هایبرنت ، تمامی پرونده‌ها و برنامه‌های باز شده‌ای که قبل از خاموش کردن سیستم مورد پردازش قرار گرفته‌اند به صورت کامل قابل استفاده دوباره هستند .

یعنی شما می‌توانید پرونده‌ای را باز نگه دارید و پس از


1399-11-26

مسدود کردن ایمیل های یک شخص


چگونه در جیمیل یک آدرس ایمیل را بلاک کنیم ؟

همه ما می‌دانیم که شیوه خواندن و جواب دادن به ایمیل‌ها در سرویس جیمیل چگونه است و اینکار را بار‌ها انجام داده‌ایم ، اما چگونه می‌توان یک ایمیل مزاحم یا تبلیغاتی را در جیمیل به صورت کامل بلاک کرد؟

یکی از قابلیت‌های خوب این سرویس دهنده، امکان بلاک کردن آدرس‌های ایمیل است که در موراد زیادی می‌تواند مفید و کاربردی باشد .

در ادامه این مورد را به شما نمایش خواهیم


1399-11-25
 مسدود کردن ایمیل های یک شخص

استفاده از Tab در Word


چگونه در ورد ( Word ) فاصله دلخواه ایجاد کنیم؟

در امر قالب بندی از Tabها استفاده های فراوانی می شود ، مانند اعمال تورفتگی یا تراز کردن .

یکی از موارد که می تواند در ترازبندی و ایجاد فواصل منظم در نرم افزار ورد کمک شایانی به شما بکند کاربرد ویژگی Tab می باشد .

برای استفاده مناسب از این ویژگی همراه باشید .

یک دیگر از موارد استفاده از Tab جهت تایپ شعر می باشد .

ابیات یک شعر را داخل سند Word


1399-11-16

انتخاب متن در ورد


یکی از اساسی ترین کارها در هنگام کار با برنامه ی word آشنایی با تکنیک های انتخاب متن است .زیرا برای انجام هر نوع اصلاح و ویرایش مانند ، انتخاب فونت ، رنگ ، سایز ، قالب بندی و غیره ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب کرد .

در ادامه با روش های انتخاب متن آشنا می شوید .

انتخاب اطلاعات با استفاده از ماوس :

برای انتخاب هر بخش پیوسته ای از متن مکان نما را به ابتدای آن


1399-11-13
 انتخاب متن در ورد

هنگ کردن سیستم


بستن برنامه های بدون واکنش :

گاهی رایانه به دلایل مختلف مانند ویروسی شدن ، خوب کار نکردن خننک کننده رایانه و ... دچار قفل شدگی یا به اصطلاح عامیانه ، هنگ می شود و کاربر مجبور به راه اندازی مجدد رایانه می شود ( بستن پنجره ها و برنامه ها امکان پذیر نیست ) .

یک راه مقابله با این کار ( در صورت کار کردن ماوس ) رفتن به دکمه ی شروع و انتخاب گزینه ی Restart است


1399-11-11

Microsoft OneNote 2013


نرم افزار one note چیست ؟

OneNote یک دفترچه یادداشت دیجیتالی است که مکان واحدی را برای همه یادداشت ها و اطلاعات شما فراهم می کند . هر آنچه را که باید در زندگی ، خانه یا محل کار یا مدرسه در خاطر داشته باشید و مدیریت کنید .

در OneNote ، کاغذ دفترهای شما هرگز تمام نمی شود . سازماندهی ، چاپ و به اشتراک گذاری آنها آسان است و از ویژگی جستجوی سریع برخوردار هستند بنابراین می توانید


1399-11-05
 Microsoft OneNote 2013

حذف اکانت Gmail


چگونه حساب کاربری خود را در جیمیل پاک کنیم ؟

این احتمال وجود دارد که بنا به دلایل خاصی تمایل داشته باشید تا نسبت به حذف اکانت گوگل یا جیمیل ( Gmail ) خود اقدام کنید .

وقتی اکانت Gmail را حذف می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد ؟

 • با حذف اکانت گوگل یا جیمیل ( Gmail ) تمام سرویس‌های گوگل در تعامل با آن اکانت نظیر گوگل درایو ، تقویم ( Calendar ) و … از دست می‌روند .
 • با حذف اکانت گوگل یا جیمیل

  1399-11-04

خاموش کردن صحیح رایانه


روشن و خاموش کردن کامپیوتر از کارهای اولیه کار با کامپیوتر میباشد . شاید کاربرانی که به تازگی با این دستگاه آشنا میشوند فکر کنند با خاموش کردن از طریق دکمه پاور و یا کشیدن از برق سیستم را باید خاموش کنند اما این کار اشتباه است .

خاموش کردن رایانه کارهای انجام شده در برنامه‌های مختلف شما را ذخیره نمی‌کند ، بنابراین باید خود اول آن ها را ذخیره کنید .

اگر شما یک رایانه همراه دارید ، یک شیوه حتی


1399-10-20
 خاموش کردن صحیح رایانه